Jednym z magicznych rytuałów które mają w fantastyczny sposób pobudzić naszą tkankę tłuszczową do większego spalania, jest woda z cytryną. Koniecznie letnia, z dodatkiem szczypty kurkumy. Czy jednak faktycznie sama woda z cytryną ma silne właściwości odchudzające?

Gdyby tak było…

Niestety, już na wstępie wypada powiedzieć, że woda z cytryną w żadnym wypadku nie ma właściwości silnie odchudzających czy napędzających metabolizm. Gdyby tak właśnie było, niepotrzebna byłaby ani aktywność fizyczna ani też zdrowa zbilansowana dieta. Niestety, aby doprowadzić do spalenia tkanki tłuszczowej potrzeba więcej niż tylko wypicia określonej mikstury. I dzieje się tak zarówno w przypadku wody z cytryna jak i każdej innej mieszanki.

Zdrowotne właściwości wody z cytryną

Nie jest również do końca tak, że ten popularny napój daje efekt placebo. Woda z cytryną ma właściwości silnie wpływające na utrzymanie równowagi kwasowo – zasadowej. Jeżeli więc czujesz ciągłe zmęczenie, brak energii, apatię, złe samopoczucie i bóle głowy, być może masz kwasicę. A tej można uniknąć chociażby przez poranne wypijanie wody w cytryną.

Woda z rana najlepsza

Wielu z nas dzień zaczyna od filiżanki gorącej kawy. Sporo zamienia ją na herbatę lub kubek ciepłego mleka. Jednak to właśnie rano powinno się wypić szklankę zwykłej wody. Dzięki temu nie tylko zadbamy o żołądek ale i o cały organizm, który budzi się do życia po kojącym śnie. Jeżeli dodasz do niej cytrynę, z pewnością ci nie zaszkodzi.