Lato w pełni a wraz z nim wakacyjne wyjazdy, którym nieodłącznie towarzyszy słońce. Jeżeli masz cerę naczynkową, powinnaś wziąć ze sobą krem do opalania o wysokim SPF. Dla własnego zdrowia, bo opalanie zwyczajnie nie służy twojej skórze.

Jak to z tym opalaniem?

Dopiero od niedawna dermatolodzy i kosmetolodzy postulują, aby używać kemu do twarzy z wysokim filtrem przez cały rok. Posiadaczki cery naczynkowej często żyją w przeświadczeniu, że jeżeli mocno się opalą, to popękane naczynka nie będą już tak widoczne. Jednak samym tym działaniem wchodzą w błędne koło. Podczas ekspozycji na słońce, na skórze wychodzi jeszcze więcej popękanych naczynek i problem, zamiast zniknąć, dokonuje jeszcze większej eskalacji. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek, jednak nie wszystkich stać na taki zabieg. Pozostaje więc odpowiednia pielęgnacja i ochrona przed słońcem. Niestety, kąpiele słoneczne w przypadku cery naczynkowej mogą skończyć się kolejnymi podrażnieniami. Warto więc zainwestować w dobry krem do opalania, który da nam skuteczną ochronę i komfort przebywania na słońcu.

Krem z filtrem przez cały rok!

Aby na długi czas zachować jędrną i gładką skórę twarzy, nie wystarczy jedynie używać jakiegoś kremu. Istotne jest, aby miał ochronę przeciwsłoneczną na poziomie 30 SPF. Używaj go bez względu na aurę za oknem oraz nasłonecznienie. W sezonie letnim nie zapominaj również o szmince ochronnej z ochronnymi faktorami. Usta również potrafią się boleśnie spiec!