Jeżeli zbierasz się aby rozpocząć aktywność fizyczną, lub też masz już opracowany plan, ale za bardzo ci się nie chce, zadaj sobie jedno pytanie. Po co i dla kogo to robisz? Aby to wszystko miało sens, odpowiedź jest tylko jedna – ćwiczysz dla siebie. Więc zacznij już teraz!

Po co ci to?

Zwłaszcza na początku drogi z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, możesz usłyszeć pytanie – no po co ci to? Czy to chodzisz na siłownię czy też biegasz albo spacerujesz z kijkami. Zawsze znajdzie się osoba, która spyta z mniej lub bardziej ukrywanym zdziwieniem. A może i ze złośliwości? Podczas gdy jesteś już „w ciągu” sytuacja może być podobna. Przecież jest tył innych rzeczy do zrobienia, a ty uparcie wskakujesz w strój do treningu i ćwiczysz. Gdy przychodzą cięższe dni, może i ty sama zapytasz siebie o to. No po co mi to?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa dla utrzymania motywacji. Zwłaszcza gdy jest ciężej, powtarzaj sobie, że to wszystko ma sens. Każda z nas ma inną motywację, jednak wszystko ustalone na zdrowych zasadach sprowadza się do jednego. Bo możesz ćwiczyć żeby schudnąć, albo też nabrać masy. Może robisz to dla dzieci a może dla partnera? Jednak jest coś, co nie może ci uciec.

Robisz to dla siebie

Dbając o swoje ciało ćwicząc i odżywiając się zdrowo, przede wszystkim dbasz o siebie samą. Zdrowe i w pełni wartościowe posiłki są jak paliwo najwyższej jakości, jakie wlewasz do samochodu. Jeżeli chcesz mieć sprawne ciało, zdrowa dieta to podstawa. Aktywność fizyczna powinna być na stałe wpisana w przynajmniej co drugi dzień. Ćwicząc, nie tylko trenujesz swoje ciało ale i charakter. Ćwiczysz również dla siebie, z dbałości o swoje zdrowie. Czas przeznaczony na trening nigdy nie jest stracony, bo inwestujesz tu w najcenniejsze co masz na świecie – w siebie samą.