Streetwear, czyli moda uliczna to przede wszystkim wygodny styl ubierania dopasowany do potrzeb. Pierwsi przedstawiciele to hip-hopowcy, którzy już na przełomie lat 60 oraz 70 pragnęli podkreślić swoją indywidualność. Obecnie streetwear uznaje się za pojęcie z pogranicza kultury oraz mody z jednej strony jest to synonim wolności, chęci wyróżnienia się spośród innych.

Natomiast z drugiej strony streetwear to praktyczny i wygodny sposób na ubieranie się. W Polsce bardzo często obejmuje to oversizowe bluzy, a także szerokie spodnie. Za spopularyzowanie streetwearów na terenie Polski odpowiedzialna jest przede wszystkim kultura hip-hopowa. Dlatego współcześni raperzy mogą nie tylko kreować trendy w muzyce, lecz także modzie.

Najważniejsze elementy streetweru

Jednym z najważniejszych elementów mody streetwear w Polsce są sneakersy. Można chodzić w nich przez cały rok. W okresie jesieni i zimy zestawia się je z ciepłymi i długimi skarpetami. Skarpety te są nie tylko praktyczne i ciepłe, lecz także pełnią funkcję modową. Mają podkreślać końcowy efekt całej stylizacji. Ponadto streetwear to także kiksy, które powinny być modne, wygodne oraz markowe.

Nosząc buty sportowe do codziennych stylizacji można czuć się nie tylko wygodnie, lecz także doskonale wpisać się w mody streetwear. Obecnie niezwykle popularne są modele w kolorach klasycznych, jednak uzupełnione neonowymi wstawkami lub też bardzo oryginalnym wyglądem podeszwy. Ważne też, aby już z daleka było widać jakieś są marki, gdyż obecnie logomania jest bardzo popularna. Kolejnym elementem wyglądu w stylu streetwear to także praktyczna bluza. Można zostawiać ją do wielu stylizacji, łącząc w ten sposób wygodę z doskonałym wyglądem. Bardzo często zostawiana jest z jeansami lub dresami. Pasuje także do kurtki sportowej oraz eleganckiego płaszcza.

Inspiracje streetwearowe w Polsce

Na terenie Polski bardzo duża część mody streetwearowej czerpie inspiracje z hip-hopu. Dlatego najczęściej marki odzieżowe, które są powiązane z raperami wyznaczają trendy. Jednak streetwear to niepowtarzalny styl, odnoszący się nie tylko do rapu, lecz także wielu innych topowych nurtów. Ciekawe inspiracje streetwearowe znajdziesz na stronie clobber.pl.

Ważne jest jednak, aby w podążaniu za modą streetweerową kierować się odzieżą wykonaną z najlepszych materiałów. Łącząc wysoką jakość wykonania z komfortem noszenia oraz modnym wyglądem uzyskuje się idealny efekt. Co więcej ubrania mogą nawiązywać nie tylko do rapu, lecz także wielu innych popularnych motywów. Na terenie Polski istnieje bardzo wiele renomowanych marek streetwearowych. Można w nich znaleźć zarówno rozbudowane kolekcje męskie jak również damskie. Ze względu na dużą ilość fasonów, wzorów oraz wersji kolorystycznych z łatwością można znaleźć stylizacje, które będą najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dobra odzież streetwearowa musi wyróżniać się przede wszystkim jak najwyższą wygodą noszenia. Dlatego największym hitem ostatnich sezonów w zakresie streetwearowej mody są oversizowe bluzy oraz spodnie dresowe. Można się w nich poczuć komfortowo w każdej sytuacji.

Oczywiście popularne są także bardziej dopasowane kroje ubrań, które podkreślają sylwetkę, zwłaszcza w przypadku kobiet. Tym samym jokery, bluzy czy topy to idealny sposób na wpisanie się w streetwear. Duże duże znaczenie dla rozwoju streetwearów w Polsce miał także intensywny rozwój mediów społecznościowych oraz internetu. Media internetowe umożliwiają szybkie dzielenie się swoimi stylizacjami z innymi osobami, a także odnajdowanie nowych stylizacji oraz inspiracji.