Promienie słońca przebijają się coraz mocniej. Temperatura na zewnątrz też nieco bardziej przyjazna. Witamy wiosnę, a więc przed nami ciepłe miesiące. Jak pozytywnie i dobrze wykorzystać tę porę roku? Jak sprawić, by nasze zdrowie i forma poszły w górę?

Sposobów, by aktywnie spędzić wiosnę i lato jest całe mnóstwo. Zacznijmy może od tego najprostszego, gdzie tak naprawdę wystarczy tylko wyjść z domu. Spacery – to najprostsza forma aktywności, ale jakże skuteczna w codziennej trosce o zdrowe życie. Badania pokazują, że warto robić każdej doby minimum 10 tysięcy kroków. Wychodź na dłuższe spacery, zmuszaj się do tego formy poruszania, nawet, jeśli w zasięgu ręki jest alternatywa w postaci samochodu czy innego środka transportu. Rób kroki, gdzie tylko jest to możliwe.

Zawsze możesz zainwestować jakieś pieniądze w buty do biegania. Nie musisz od razu stawać się maratończykiem. Biegaj dla siebie, dla relaksu, po parku, lasach, spokojnych osiedlach Twojego miasta. Bieganie wciąga i uzależnia. Dopóki jednak nie spróbujesz, nie przekonasz się o tym. Oczywiście, wszystko należy robić z umiarem. Zacznij nawet od kilkuset metrów. Każdy progres jest ważny. W bieganiu trzeba być wyjątkowo cierpliwym, bo niestety, dość łatwo się zniechęcić. Skoro mowa o inwestowaniu w sprzęt i zdrowie, dobrym pomysłem mogą być rolki. Sprzęt, który jest w zasięgu każdej kieszeni i portfela, bo całkiem przyzwoite rolki kupisz nawet do 300 zł. Taniej nie warto, bo po prostu jakość jazdy będzie marna. Na rolkach możesz jeździć również w wielu miejscach. Wiele parków czy skwerów specjalnie jest do tego przystosowanych.

Najpopularniejszą formą aktywności jest chyba rower. Tutaj zalety są takie, że możesz pokonać znacznie większą trasę i przy okazji zwiedzać najbliższą okolicę. Rower można też zabrać na weekend, wyjazd na wczasy. Podobnie jak inne sporty i aktywności, może uzależnić. Górski, rekreacyjny, MTB, szosowy – jest ich mnóstwo. Zależnie od tego, jak i gdzie chcesz jeździć, wybierasz sprzęt właściwy dla siebie. Nie prześpij wiosny i lata. Może to czas na Twoją metamorfozę, zmianę sylwetki lub po prostu zmianę stylu i sposobu życia? Może to czas, kiedy po prostu zadbasz bardziej o swoje zdrowie? Rób, co tylko możliwe, by po prostu zacząć żyć bardziej aktywnie. To jak narkotyk. Uzależnia.

W przeciwieństwie jednak do używek, jest wartościowy i wpływa pozytywnie na zdrowie, kondycję i zdrowie psychiczne.