Raczej nikt nie marzy o tym, by przytyć. Większość osób ma odwrotny problem i bezskutecznie usiłuje schudnąć. W takich sytuacjach nieraz z pomocą przychodzą specjalne suplementy na odchudzanie. Nie trzeba wrzucać ich wszystkich do jednego wora i od razu stwierdzać, że jedyny efekt, jaki zapewnią, to efekt pustego portfela. Niektóre suplementy są warte uwagi, a do tych skuteczniejszych zaliczamy tytułowe spalacze tłuszczu, które w języku angielskim nazywane są fat burnerami (z takim nazewnictwem można się też spotkać w niektórych polskich sklepach z suplementami diety).

O spalaczach tłuszczu

Każdy spalacz tłuszczu ma do osiągnięcia wyłącznie jeden cel. Tym celem jest doprowadzenie do szybszego spadku tkanki tłuszczowej, uzyskiwanego poprzez szybsze rozbijanie komórek tłuszczowych występujących pod skórą. Mimo to jednak i tak pamiętajmy, że zdrowa i zbilansowana dieta jest najważniejsza. Wracając do spalaczy tłuszczów, to aby tłuszcz rzeczywiście był efektywnie palony, jego spalacz powinien wykazać się właściwościami termogenicznymi, ale nie tylko, bo dobrze by również było, gdyby wspomagał on przenoszenie wybranych kwasów tłuszczowych bezpośrednio do mitochondriów, gdzie kolejno są przetwarzane w energię. Tabletki na odchudzanie zaliczane do grona spalaczy tłuszczu najbardziej polecane są tym osobom, które usiłują chudnąć nie tyle poprzez samą dietę, co raczej przez dodatkową ilość aktywności fizycznej. Ruch zawsze działa świetnie na redukcję. A osoby, które uprawiają sport, mogą podczas ćwiczeń przepalać znacznie więcej kalorii, jeżeli będą regularnie suplementować spalacze tłuszczu. To, jaki spalacz się wybierze, nie ma aż tak dużego znaczenia, bo w większości przypadków jego skład opiera się na podobnych związkach. Występują wśród nich m.in. kofeina oraz l-karnityna. Kolejnym świetnym składnikiem spalaczy tłuszczu jest kwas linolowy.

Ale oczywiście nawet najlepszy spalacz tłuszczu sam z siebie tego tłuszczu nigdy nie spali i na to nikt nie powinien liczyć. Wszelkiego rodzaju suplementy na odchudzanie mają to odchudzanie jedynie ułatwiać. Aby schudnąć, trzeba się jednak trochę wysilić. Żadna tabletka tego wysiłku nie zastąpi.