Kurtki są niezbędnym elementem garderoby w naszym klimacie. I czy tego chcemy czy też nie, na stałe wpisują się w naszą szafę. Zamiast jednak narzekać na taki stan rzeczy, warto wybrać spośród nich najlepsze modele. Będą jednocześnie modne i ponadczasowe. Jakie?

Katana w wersji jeans

Obowiązujący obecnie trend na “dziewczynę rockmana” trzyma się w najlepsze. Trzymając się więc tej stylizacji, musisz mieć katanę jeansową. Aby nie wydawać na nią miliona monet, spróbuj poszukać w ciucholandach. Czasem można znaleźć tam prawdziwe modowe perełki!

Ponadczasowa skóra

Kurtka skórzana to kolejny model, który raczej nie wykroczy poza klasykę. Oversizowe ramoneski czy bomberki to najlepsza z możliwych opcji. Nie bój się tu eksperymentować, dodając przetarcia vintage albo też kołnierze ze strusich piór i błyszczące aplikacje. Kurtka w takim wydaniu z powodzeniem będzie pasować do szpilek, sneakersów czy glanów.

Safari jacket

Wbrew pozorom, takie okrycia wierzchnie nie wzięły się z Afryki. Pierwszy raz na pokazach wylansował je Yves Saint Laurent w 1967 roku. Uszyte są zazwyczaj z bawełnianej babardyny, w odcieniach natury. Koniecznie dołóż do tego duże, naszyte zewnętrznie kieszenie i pasek który ściska talię. Doskonale uzupełni jednokolorowe stylizacje typu total look.

Kurtka koszulowa

To popularne w latach 90-tych “shacket”. Ten nietuzinkowy krój nosili wtedy wszyscy, potem przez lata pozostał zapomniany. Najciekawsze modele to te z filcu, wełny, albo miękkiej flaneli. Tu również przyda się wizyta w second-hendzie – z pewnością znajdziesz tam taką kurtkę skrojoną pod siebie!