Biegacze nie mają łatwego życia. Nie dość, że w ich codzienność jest wpleciony trening, to jeszcze muszą trzymać się pewnych ważnych zasad. Nawet, jeżeli biegasz amatorsko, one również ciebie dotyczą. Wszystko po to, aby na treningu dawać z siebie jeszcze więcej!

Nie przesadzaj z treningami

Jeżeli twój trener ustalił ci określoną ilość treningu w tygodniu, ale ty czujesz, że to za dużo, nie żyłuj się przesadnie. Stąd najprostsza droga do kontuzji, a to ostatnie na co liczymy podczas sezonu biegowego. Lepiej czasem raz odpuścić, niż się przemęczyć i mieć przerwę trwającą pół roku.

Śpij 7 godzin

Sen jest bagatelizowany przez nas już od dawna. I to zupełnie niesłusznie, bo to właśnie dzięki niemu organizm może się doskonale zregenerować. Dlatego bez względu na natłok zajęć czy treningu, zrób wszystko aby zapewnić sobie odpowiedni czas na odpoczynek. 7 godzin w zupełności wystarczy, by obudzić się z nowym zapałem i siłami do dalszej pracy nad formą.

Dieta jest ważna!

Ile biegaczy, tyle sposobów żywienia. Nie da się jednak ukryć, że wszystkich łączy jedno – codzienna porcja owoców i warzyw. Zarówno więc na przekąskę jak i jako dodatek do dania głównego, przygotuj owoce i warzywa. Nie przesadź jednak z ilością, bo one również potrafią być ogromnie kaloryczne!

Woda i jeszcze raz woda!

Bez względu na porę roku, każdy z nas powinien wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Jeżeli wypada dzień treningowy, dodaj jeszcze pół litra wody na każdą godzinę aktywności. W dni ciepłe i upalne, minimum to 2,7 l wody.