Często ludzie borykają się z problemami zdrowotnymi związanymi z otyłością. Rozwiązaniem tego problemu jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

Warto więc zainteresować się ćwiczeniami pompek, jednak dla osób z wielką otyłością jest to wyczyn, którego nie są w stanie wykonać. Jednak istnieje seria ćwiczeń, które mogą pomóc, by w niedługim czasie udało się osobie z nadwagą wykonać przynajmniej jedną poprawną pompkę. Warto też zwrócić uwagę, że w parze z treningami była stosowana odpowiednia dieta, by ten sport nie sprawiał trudności.

Trening należy rozpocząć od pompek robionych przy ścianie. By poprawnie wykonać ćwiczenie należy stanąć 20 cm od ściany, z nogami złożonymi razem, nie zgiętymi w kolanach. Następnie należy oprzeć obie ręce o ścianę na wysokości barków. Kolejną czynnością jest powolne opuszczanie się na ścianę w przód, by odczuwalny był wysiłek w mięśniach. Następnie odczekanie 2s i powolny powrót do poprzedniej pozycji. Należy trening robić co dwa dni i notować ile w danym dniu było powtórzeń. Jeśli osiągniemy wynik 100 powtórzeń. Możemy przejść do pompek damskich. I ćwiczyć przez wiele dni, aż osiągniemy znów 100 powtórzeń.

Taka metoda treningu mocno wspomaga odchudzanie i pozwoli na robienie prawdziwych pompek. Siła i masa mięśniowa bardzo się zwiększy, a ćwiczenia pompek będą coraz łatwiejsze.