Jest wiele kobiet, które narzekają na brak miejsca w szafie i jednocześnie deklarują, że nie mają się w co ubrać. Różne są przyczyny takiego stanu rzeczy.

Czasem jest to nieumiejętność dobierania poszczególnych sztuk odzieży, kupowanie zbyt wielu ubrań albo za mało miejsca do przechowywania. Dzisiaj zajmiemy się niezwykle często występującym przypadkiem, kiedy to w szafie brakuje miejsca dlatego, że przechowywane są różne grupy niepotrzebnych ubrań i akcesoriów.

Kobiety dość często mają szafę pełną ubrań, które z różnych powodów tak naprawdę nie nadają się do noszenia. Przyjrzyjmy się więc temu kiedy i z jakich powodów należy pozbywać się określonych przedmiotów.

Zniszczone torby, torebki i plecaki

Przedmioty wykonane ze skóry, zwłaszcza tej ekologicznej, po pewnym czasie ulegają przecieraniu i pojawiają się na nich pęknięcia, których nie da się zlikwidować. Takie torebki wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i należy się ich po prostu pozbyć.

Zużyta bielizna, rajstopy i skarpetki

Bardzo często z niewiadomych powodów przez długi czas przechowujemy rajstopy z oczkami, skarpetki z dziurami albo takie które straciły kolor. Dotyczy to także ulubionej bielizny, gdzie figi mogą już być rozciągnięte, lekko uszkodzone a biustonosze straciły swój kolor albo mają odkształcenia. Takich rzeczy należy jak najszybciej się pozbyć na ich miejsce kupić nowe.

Ubrania są za małe

Bardzo często w szafach przez długie lata przechowujemy ubrania, które są już na nas za małe. Robimy tak dlatego, bo łudzimy się, że uda nam się schudnąć i wrócić do rozmiaru sprzed kilku lat. W praktyce jednak to się nie zdarza a nawet jeśli, to te rzeczy będą już niemodne.

Ubrania, które straciły swój kolor

Dotyczy to przede wszystkim czarnych spodni, które stały się wypłowiałe oraz białych niegdyś t-shirtów i koszul, które dziś mają kolor lekko żółty i nie nadają się do noszenia.

Co jeszcze warto usunąć ze swojej szafy?

Panie w swoich szafach bardzo czyste przechowują także biżuterię i tutaj również znajdziemy wiele sztuk rzeczy, które nie są już noszone. Przede wszystkim należy wyrzucić biżuterię uszkodzoną, która straciła swój kolor oraz biżuterię, która jest zdekompletowana. Lepiej też pozbyć się kolczyków, które są za ciężkie bo i tak nie będą one noszone.

Czasami w naszych szafach znajdują się także ubrania, które nie pasują do naszego stylu albo nie mamy ich z czym łączyć. Jeśli dana rzecz wisi w szafie od więcej niż roku to znak, że i tak jej nie założymy. Podobnie jest z rzeczami, które przebywają w naszej szafie i mają jeszcze metki.

Ma to miejsce na przykład wtedy, gdy otrzymamy nietrafiony prezent. Jeśli dana bluzka czy sukienka od zakupu nie została nigdzie założona, to znak że nie był to dobry wybór i lepiej taką rzecz sprzedać albo oddać ją komuś, komu się przyda.