Kupisz ją właściwie w każdym sklepie. Ten klarowny płyn pochodzący z niedojrzałego kokosa, ponoć gasi pragnienie lepiej niż zwykła woda. Ma lekko słodki i orzeźwiający smak. Dlaczego warto ją wybrać?

Naturalny izotonik

Przez wielu tak właśnie nazywana jest woda kokosowa. W swoim składzie ma sporą ilość elektrolitów, co świetnie sprawdza się po treningu. Naukowcy z Universiti Sains Malaysia dowiedli, że płyn z kokosa przywraca właściwy poziom nawodnienia lepiej niż woda.

Skarbnica antyoksydantów

Ponoć im świeższa jest woda kokosowa, tym więcej ma w sobie przeciwutleniaczy. Najlepiej więc byłoby napić się jej bezpośrednio z niedojrzałego kokosa. Jednak u nas raczej to niemożliwe, więc pozostaje tylko z uwagą śledzić etykiety na butelkach. Wybieraj takie, które nie zostały poddane pasteryzacji na gorąco.

Obniża poziom cholesterolu i wspomaga nerki

Naukowcy mają dowody również na to, że woda kokosowa obniża poziom cholesterolu we krwi. Badania te zostały przeprowadzone jedynie na szczurach, jednak istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że taka sytuacja będzie dotyczyć również ludzi. Napój ten powinni pić również wszyscy ci, którzy mają zdiagnozowaną kamicę nerkową. Zapobiega ona tworzeniu się złogów w nerkach i drogach moczowych.

Zdrowsze kości i cera

Szklanka wody kokosowej to około 60 mg wapnia. A jak powszechnie wiadomo, to najlepszy budulec kości oraz zębów. Do tego minimalizuje produkcję sebum na skórze, co z kolei wpływa na brak trądziku i wyprysków.